Владислав Волик - майстер та чемпіон

02 марта 2021
Автор : Ruslan Korynenko Просмотры : 425

Владислав Волик став чемпіоном України з комбінованої піраміди.

На чемпіонаті в Рівному Владислав досяг своєї мрії – спочатку виконав норматив майстра спорту, а потім й виграв чемпіонат країни.

Фінальний день почався з зустрічей 1/8 фіналу. Нарешті гру розпочали сіяні більярдисти. Діючий рейтинг ФСБУ – досить дивна річ. Наприклад, якщо сіяний гравець програє в першому ж колі, то він отримує половину рейтингових очок (агов, Баррі Херн – вашу відпрацьовану роками мейн-тура схему доробили) та призові гроші. В результаті, можна роками не вигравати на чемпіонатах України жодної зустрічі, і все одно бути в «топі». Наприклад, Микола Зайченко цього разу програв 0:5 Ігорю Литовченку, і ця поразка стала для нього вже шостою поспіль, але він залишається серед топових гравців. Да і сама система з сіяними в її сьогоднішньому вигляді – явно не те. Мета такої схеми – мотивувати топ-гравців приїздити на чемпіонат України. Але якщо цю функцію система явно не виконує, то треба її міняти. Або не треба. Нащо?

Від ліричних відступів перейдемо до результатів. Як вже було сказано, пройшовший кваліфікацію Литовченко розгромив Зайченко, зігравшу свою кращу зустріч на чемпіонаті. Виграли ще три «кваліфаї». Але якщо Станіслав Тимчий виглядав явним фаворитом у грі проти Дмитра Гуменюка, і тут треба відмітити скоріше вінничанина, який, програвши за пару хвилин дві стартових партії все ж таки оговтався, і дав бій лучанину, поступившись лише з різницею в два очки – 3:5, і таким же фаворитом був Волик в зустрічі з Олександром Лапшиним (тут також 5:3), то перемога Артема Матвійчука над Андрієм Клестовим стала справжньою несподіванкою.

Безумовно, рівень гри Матвійчука вже дуже багато років лишається таким, що він може обіграти будь-кого. Але Клестов був безумовним фаворитом чемпіонату (в опросі на нашому телеграм-каналі 60% саме його назвали майбутнім чемпіоном), а Матвійчук зараз грає два-три турніри на рік, до того ж пройшов кваліфікацію з поразкою від Станіслава Тимчия. І, тим не менш, 5:3 – далі йде Артем, а головний претендент на перемогу вибуває.

Ще одну сенсацію ледь не створив Захар Вознюк. 18-річний рівненчанин перемагав Нікіту Гоменюка з рахунком 4:2 за партіями та 6:1 за кулями. Якимось дивом, мабуть лише на досвіді, Нікіті вдалось втримати цю зустріч і перемогти в контрі – 5:4.

У трьох зустрічах впевнено перемогли фаворити. Богдан Рибалко виграв у Анатолія Менюка, наймолодший учасник турніру Михайло Ларков – у Вадима Гуцула (в обох зустрічах – 5:2), а Андрій Родіонов віддав лише партію Анатолію Анісімову – 5:1. Саме з цією грою пов’язаний дуже неприємний епізод. Засмутившись поразкою, Анісімов заявив, що биток, яким вони грали, важить аж 300 грамів (насправді виявилось, що 256, що відповідає стандарту). При чому претензії один з лідерів рівненського більярду висловлював, перемішуючи нецензурну лайку з погрозами. За що й отримав дискваліфікацію з чемпіонату без виплати призових та начислення рейтингових очок. Як на мене, дисциплінарні стягнення повинні бути розширені.  

Чвертьфінали. Дві контри та дві «сухих». Після перемоги над Клестовим Матвійчук майже не дав шансів Михайлу Ларкову. Нікіта Гоменюк також з рахунком 5:0 зупинив «інтернет-коуча» Ігоря Литовченка, який багато часу на турнірі присвятив організації семінару на тему «свояк», який врешті-решт так і не відбувся.

Драматично скалася зустріч між Андрієм Родіоновим та Богданом Рибалком. Андрій, нагадую, тренується в харківській «Вертикалі» - єдиному в Україні клубі, який повністю укомплектовано новими легкими кулями, отже має невеличку перевагу перед суперниками. В контрі харків’янин повів 3:0 але, граючи з руки, припустився кіксу. Штраф, Богдан забиває ще, відіграється, а потім, після помилки Андрія, зігрує ще шість куль.

Зустріч Владислава Волика та Станіслава Тимчия стала найвидовищною грою всього чемпіонату. Початок за Станіславом – 3:1. Волик зрівнює рахунок. Найважливішою стає сьома партія, в якій Тимчий вів 7:5, але Владислав вирвав перемогу у останній кулі та вийшов вперед у зустрічі. Тимчий зрівнює рахунок, але в контрі перемогу святкує Волик – 8:4.

Півфінал між Артемом Матвійчуком та Нікітою Гоменюком майже повністю повторив перебіг подій у грі Волика та Тимчия. Гоменюк повів 3:1, Матвічук взяв три партії поспіль та вийшов вперед. Нікіта виграє в останній кулі восьму партію, зрівнює рахунок. Але в контрі перемагає Артем, який вийшов до фіналу через десять років після своєї останньої перемоги на чемпіонаті України (до речі, теж з комбінованої піраміди, а у фіналі тоді Матвійчук переміг Тарновецького).

Другим фіналістом стал Владислав Волик, який у чудовому стилі виграв 5:2 у Богдана Рибалка і виконав норматив майстра спорту України. Два гравця, що пройшли кваліфікацію, дістались фіналу.

37-річний Артем Матвійчук, которий вже багато років займається тренерською діяльністю, а сам, з його слів, майже не тренується, був близьким до того, щоб виграти цей чемпіонат. Після п’яти партій перевага Артема складала три очки – 4:1. Але Владислав Волик був спокійний та впевнений в собі. «Зараз буде камбек» - сказав Владислав глядачам на початку шостої партії. І виконав обіцянку. Волик виграє п’ять партій поспіль і вперше в кар’єрі стає чемпіоном України! Наші вітання новому майстру та чемпіону!

І неможливо не сказати декілька слів про Миколу Скоропада. Керівник рівненського більярду за пару років став найкращим більярдним менеджером України. Вже по чемпіонатах області, які щоразу збирали рекордну кількість учасників було зрозуміло, що в Рівному відбувається щось незвичайне. І чемпіонат України Скоропад провів на дуже високому рівні – від знаходження спонсорів до фоторепортажу мистецької якості. Як майже завжди це буває – не лише завдяки комусь чи чомусь, а й всупереч. І є велика надія, що зіткення з більярдною дійсністю не розчарує Миколу та інших рівненських організаторів, серед яких, звичайно, треба згадати Олега Галицького - щиру душу рівненського більярду, і в Рівному будуть проводитись великі змагання за участю найсильніших гравців світу.

P.S. BilliardNews надзвичайно приємно, що обидва чемпіони України – і Анна Котляр, і Владислав Волик підтримують наш портал, грають з логотипом «BN» на формі та є нашими друзями.  Вітаємо чемпіонів!

Комментарии

Войдите, чтобы оставить комментарийВсе самые интересные и оперативные бильярдные новости Украины и мира. Сильнейшие игроки. Лучшие матчи. Фото. Видео. Интервью. Экспертные оценки. 24 часа в сутки, 365 дней в году  с вами профессиональные новости из мира кия и шаров.

© BilliardNews.com.ua

Все права защищены. Публикация материалов разрешается только с указанием активной ссылки на первоисточник .